Řidič vysokozdvižného vozíku

Staňte se součástí firmy, která Váš výkon ocení. Podílejte se na procesu zásobování našich prodejen po celé České republice a poznejte naše logistické centrum v Modleticích nebo Olomouci. Chcete se rovnou přihlásit? ZDE najdete všechna volná místa na pozici Skladník.

Lidé z Kauflandu

Poznejte Pavla a jeho práci v logistickém skladu v Olomouci.

Pavel Janů pracuje v logistickém skladu jako řidič vysokozdvižného vozíku a svou práci přirovnává k počítačové hře. Chce to preciznost, přesnost a opatrnou manipulaci. Teprve pak to vše do sebe zapadá. Na tuto pozici se postupně vypracoval a vy můžete také.

Jaká je Vaše pozice v Kauflandu a jak jste se k ní dostal?

V Kauflandu pracuji jako řidič vysokozdvižného vozíku. Na tuto pozici jsem se vypracoval z pracovníka vychystávky, tzv. pickera. Vychystávkou nazýváme proces vyskladňování zboží na palety pro naše obchodní domy z odběrových pozic v jednotlivých skladech a v definovaném množství.  Tento kariérní posun se mi podařil pílí a kvalitou odvedené práce.

Co Vás tolik lákalo na pozici řidiče vysokozdvižného vozíku?

Je to určitý kariérní posun a změna. Kaufland jako zaměstnavatel samozřejmě rád posouvá své zaměstnance a pomáhá jim vyvíjet se a stále se zlepšovat.

Jak vypadá Váš běžný pracovní den?

Zakládám si na dochvilnosti, proto vždy pospíchám, abych dorazil do práce včas. Poté, co se převleču do pracovního oblečení, si musím vyzvednout scanner a vysokozdvižný vozík. Řidiči nemají svůj vlastní vozík, je jim každý den náhodně přidělován. Svou osobní kartu přiložím ke čtečce, která načte čárový kód a automaticky mi přiřadí již zmiňovaný scanner a vysokozdvižný vozík. Má náplň práce se odvíjí od toho, co je v dané chvíli třeba udělat. Buď vychystávám zboží na palety nebo zaskladňuji přijaté zboží. Přijaté palety od dodavatelů stojí na branách a je potřeba je retrakem neboli vysokozdvižným vozíkem zaskladnit do jednotlivých regálových pozic. To mi usnadňují čárové kódy umístěné na paletách. Jejich načtením zjistím již zmiňovanou regálovou pozici.

S jakými zajímavými technologiemi pracujete?

Zmínil bych například hlasové diktování do sluchátek. Jedná se o proces výdeje zboží v logistických centrech technologií PBV (ber podle hlasu), kdy pracovník odebírá definované množství z odběrových pozic a ukládá jej na paletu až do dovršení požadovaného množství dle filiálky. Jednotlivé hlasové pokyny slyší pracovník ve sluchátkách, následně odebrané množství potvrdí skrze mikrofon zpět do systému.

Co je na Vaší práci nejzajímavější?

Především to, že je důležitá. Pokud je například frmol a přichází nám hodně palet a zároveň jich je potřeba mnoho vyskladnit, , pak víte, že musíte zajistit 100% fungování logistického chodu. Dále jsou to bonusy za nadstandardní plnění. Za rychlou a efektivní práci tedy lze získat i finanční odměnu, což je skvělá motivace.

Mně v této práci pomáhají zkušenosti z hraní PC her, dle mého názoru je to značná výhoda, jelikož mám díky tomu cit ovládat vozík a pohybovat se v prostoru přesně.

Naplnila se Vaše očekávání o práci v Kauflandu?

Já jsem měl relativně jasnou představu o tom, jaká bude má náplň práce. Již na náborovém dnu mi bylo vše ukázáno a vysvětleno. Předtím jsem s řízením vysokozdvižného vozíku žádnou zkušenost neměl, teprve až v Kauflandu jsem dostal možnost získat průkaz řidiče vysokozdvižného vozíku. Kaufland nováčky důkladně zaškoluje a postupně začleňuje do ostrého provozu. Pokud si však člověk neví rady, jsou ve skladu na každém sloupu umístěny telefony, není tedy problém v případě potřeby zavolat vedoucího směny a poradit se. Současně nás také trénují a koučují zkušení zaměstnanci, naši trenéři.

Co je pro Vás zajímavé na práci v logistice?

Jednoznačně propracovanost systému. Člověk mnohdy žasne, jak to vše do sebe zapadá a funguje.

Jaké benefity máte na Kauflandu nejraději?

Asi výkonnostní prémie – jde vydělat každý měsíc až dvojnásobek mé hrubé mzdy. Nejvíce využívám stravenkovou kartu Naše Stravenka a MultiSport kartu. Hodně cestuji, předem si tedy vždy vyhledávám místa, kde mohu „multisportku“ využít.

Co děláte ve svém volném čase?

Ve svém volném čase působím jako dobrovolný hasič. Baví mě pomáhat spoluobčanům. Svým způsobem má tato dobrovolná profese něco společného s mojí prací v logistickém skladu. Již od začátku mám totiž jasně stanovený cíl, který musím splnit. A to jak u výjezdu hasičů, tak u zaskladnění palet nebo vychystávky zboží.


Nejdůležitější informace

Vaše pozice Řidiče vysokozvižného vozíku ve zkratce

Co Vás čeká po nástupu na pozici Skladníka? Budete zodpovědni za účtování zboží do úseku expedice, kompletace zboží na paletu, kontrolu stavu zásob nebo manipulaci se zbožím.


Úkoly

Co Vás čeká

Budete naskladňovat/vyskladňovat zboží dle systémové předlohy, zajišťovat transport prázdných palet a druhotných surovin na připravená sběrná místa v oblastech skladu do výše 10m. Náplní Vaší práce bude také obsluha vysokozdvižného vozíku s vlastním pohonem. Zácvik a oprávnění zajistíme. Zaujali jsme Vás? Pak se k nám přihlaste.


Předpoklady

Očekáváme od Vás

  • ochotu pracovat ve směnném provozu (ranní/odpolední směna)
  • trestní bezúhonnost

Benefity

Dostanete od nás

Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, až 5 týdnů dovolené (v rámci věrnostního programu), stravenky, kartu MultiSport (příspěvek na sportovní aktivity), stravování v závodní jídelně a zdarma nápoje, důkladné zaškolení a návazné firemní vzdělávání, možnost kariérního růstu, účast na firemních akcích.

Více o našich výhodách najdete ZDE


Máte chuť jít do toho s námi?

K vyhledávání pozic

Chcete začít u nás? Čeká na Vás mnoho volných pozic.

Do portálu pro uchazeče

Přihlaste se nyní a sledujte stav Vaší žádosti.