Vedoucí obchodního domu (ž/m)

Máte chuť převzít zodpovědnost a vést tým o zhruba 100 zaměstnancích? Staňte se součástí našeho týmu. Umožněte našim zákazníkům pohodlný týdenní nákup díky Vašemu  prozákaznickému myšlení. Chcete se rovnou přihlásit? ZDE najdete všechny volné pozice Vedoucí obchodního domu.

Nejdůležitější informace

Vaše pozice Vedoucího obchodního domu ve zkratce

Co Vás čeká po nástupu na pozici Vedoucí obchodního domu? Převezmete zodpovědnost a dohled and celým provozem prodejny, včetně personální zodpovědnosti a vedení zaměstnanců. Budete take zodpovídat za plnění ekonomických ukazatelů a dotahování požadovaných výsledků. Kromě vedení a rozvoje jednotlivých vedoucích oddělení budete take zajišťovat a dodržovat veškeré právní, hygienické, pracovněprávní, interní a bezpečnostní předpisy.


Kaufland je skvělá příležitost pro každého, kdo chce pracovat v maloobchodě.

Poznejte Vedoucího obchodního domu Michala

Proč jste si vybral právě Kaufland?

Vždy mě bavila práce v maloobchodě. U Kauflandu mě zaujalo, že jde o silnou a stabilní a zároveň dynamickou společnost, navíc německé značky, což je pro mě po předchozích zkušenostech zárukou kvality. Během práce na pozici vedoucího se mé domněnky jen potvrdily. Hodně pomáhá, že společnost má skvěle nastavené procesy, ať už jde o válcování zboží nebo kontrolu dat spotřeby. Vše se pečlivě hlídá od chvíle, kdy se výrobek dostane na prodejnu až do okamžiku, kdy ho předáme zákazníkovi. Velkou pýchou Kauflandu je, že má vlastní masozávod, nabízí produkty svých značek a hodně se dbá na čerstvost ovoce a zeleniny.

Představte nám svůj běžný pracovní den?

Výhodou vedoucí pozice je větší flexibilita v organizaci dne. Protože mám ale na starosti celou prodejnu, musím mít přehled o všem, co se děje. V kanceláři jsem jen minimum času. Každé ráno si projdu celý obchod. Zkontroluji čistotu a údržbu na prodejně. Vedoucí pracovník, který měl na starosti noční směnu, ode mě dostane zpětnou vazbu. Poté, co nastoupí ranní směna, si s vedoucím řekneme, co je potřeba udělat během dne. Průběžně si plnění dohod kontroluji. Probíhají také pravidelné porady, a to jak se zástupci, tak s řadovými zaměstnanci. Samozřejmě jsem všem k dispozici ohledně jakýchkoliv témat, které mohou během pracovního dne nastat.

Jak takové situace řešíte?

I když jsem ve vedoucí pozici, vím, že sám ničeho nedosáhnu. Ode mě může přijít prvotní impuls, ale pak musí následovat správná odezva od ostatních, což je základ týmové práce. Pokud někdo řeší záležitost, se kterou si neví rady, vždy ho vyslechnu. Jsem pro domluvu a hledání cesty. Mojí zásadou je ale mluvit s lidmi narovinu, i když způsob komunikace se s každým může lišit. Zároveň má Kaufland celkem pět komunikačních poradců, tzv. důvěrnic. Jedná se o neutrální, důvěryhodné a nezávislé kontaktní osoby pro zaměstnance, na které se mohou obrátit s různými dotazy.

Pro koho je podle vás ideální pozice vedoucího obchodního domu?

V České republice je 134 prodejen, a zatímco někde je potřeba vést 60 lidí, jinde, třeba na Vypichu, i přes 200 lidí. Uplatnění u nás najdou kandidáti s manažerskými dovednostmi a praktickými zkušenostmi. Oceňujeme především letitou praxi v retailu. Výjimkou nejsou ani kolegové, kteří začínají jako asistenti prodeje, poté přecházejí na koordinátory a projdou si pozicí zástupce jednotlivých úseků. Nakonec se dopracují až k pozici vedoucího obchodního domu. Dbáme na rozvoj našich zaměstnanců a rozvíjíme jejich potenciál.

Co může být pro uchazeče motivující?

V nabídce benefitů je až 25 dní dovolené, smlouva na dobu neurčitou. Z pozice vedoucího navíc vyplývá velmi dobré mzdové ohodnocení, možnost užívat služební vůz značky BMW. Osobně za velký benefit považuji šanci se stále učit. V Kauflandu jsem si ověřil, že když si stojíte za svým a máte chuť se zlepšovat, můžete se během krátké doby dostat na vyšší pozici. Společnost sice klade obrovský důraz na výkon, ale jde opravdu o dobrou školu.


Zapracování

Takto Vás zapracujeme

Ještě než oficiálně převezmete svoji filiálku, čeká Vás zapracování v jednotlivých oblastech, jako je například Food a Food Frische, Non Food nebo Pokladny/Informace. Dále pro Vás bude připraveno několikatýdenní školení spojené s organizací filiálky, personální prácí nebo prací s ekonomickými ukazateli. Následují povinná školení, do kterých spadá např. Talent management. Na závěr poznáte také naše centrální oblasti, které úzce souvisí s pozicí VOD. Těmi jsou: VT Orga (provozní organizace), Logistika a Personální oblast.


Předpoklady

Očekáváme od Vás

  • SŠ/VŠ
  • zkušenost z obchodu min. 1 rok
  • zkušenost s vedením týmu
  • ŘP skupiny B - aktivní řidič
  • trestní bezúhonnost

Benefity

Dostanete od nás

Ihned smlouvu na dobu neurčitou, osobní automobil (BMW) i k soukromým účelům, šanci kariérně růst, až 5 týdnů dovolené (v rámci věrnostního programu), kartu MultiSport (příspěvek na sportovní aktivity).

Více o našich výhodách najdete ZDE

 


Máte chuť jít do toho s námi?

K vyhledávání pozic

Chcete začít u nás? Čeká na Vás mnoho volných pozic.

Do portálu pro uchazeče

Přihlaste se nyní a sledujte stav Vaší žádosti.